Jak workshop probíhá?

Po předchozí domluvě si s výchovným poradcem ve škole, metodikem prevence nebo s učitelem přírodopisu nebo občanské výchovy domluvíme termín workshopu.
Celková doba je 3 x45minut, žáci si napíší své otázky předem do obálek, které pak postupně anonymně čtu a rozebíráme aktuální témata.
Workshop probíhá ve velmi přátelské a klidné atmosféře, při vzájemném pochopení a toleranci.

Mým cílem je, aby děti pochopily, že vzájemná komunikace a schopnost naslouchat druhému je základní stavební kámen každého partnerství. 

Stává se, že se někdy objeví dotaz, který pak anonymně společně probereme a směřuji dál již na stránku  https://www.linkabezpeci.cz, pokud pak dotyčný souhlasí, tak konzultujeme s výchovným poradce školy, atd. dle individuální situace.


téma Důvěrné hovory, sex, intimita a vztahy - aneb Jak na TO

Cílem je představit fakta v takovém kontextu, aby studenti viděli sex z hlediska zdraví, vztahů a jejich dlouhodobé budoucnosti.

Upřesníme si pojmy týkající se intimity, sexu, pohlavních nemocí, drog, pohlavního zneužívání a chování ve vztazích.

Povídáme si v klidném, tichém prostředí, pokud možno v méně osvětleném prostředí, bez přítomnosti známých učitelů, aby byla zachována naprostá diskrétnost a tím i důvěra mezi mnou a studenty.

Vse probíhá formou dialogu se studenty, kteří si dopředu připraví své dotazy na dané téma, které je zajímá.

Diskutujeme s dívkami a chlapci zvlášť, pak dohromady.

Přednášky se setkávají s velmi kladnými ohlasy u studentů a nezřídka jsou podnětem pro osobní sdílení studentů o svých zážitcích.

Jsem nebo nejsem gay, lesba? Líbí se mi víc kluci nebo holky? A jak poznám svoji sexuální orientaci a co to vlastně znamená? 

Ve škole jsme si říkali něco o sexuálním obtěžování, ale já si myslím, že nám to paní učitelka moc dobře nevysvětlila. Styděla se?

Vysvětlíte mi přesně, co to je sexting? 

Pomozte mi, pořád mě bolí dole břicho a bojím se to říct mamce a paní doktorce. 


 Jednou jsem poslala jednu fotku kamarádovi, ale byla určená jen jemu. Teď jsme se pohádali a on tu fotku veřejně sdílel, takže ji vidí všichni. Hrozně mě tím naštval a já nevím, co mám dělat. 

Co je to menstruace a proč je? Kdy mi konečně začnou růst prsa? A nemám penis náhodou nějaký malý? Co se to děje s mým tělem...a co to vyvádějí pohlavní orgány? Intimních otázek ve věku, kdy se z vás postupně stávají muži a ženy plnou hlavu. A často se při jejich vyslovení cítíte trapně, a třeba se i bojíte nahlas se zeptat rodičů nebo učitelů ve škole. 

My lidé jsme od přírody zvídaví a zakázané nás často láká. Jste ve věku, kdy objevujte svět a někdy je těžké nepodlehnout nebezpečným nástrahám. Mezi takové patří kouření, alkohol a další drogy, které mohou člověka dostat do velkých problémů. Jak se zachovat, když se s nimi potkáte tváří v tvář. 

Co mám dělat, když mě šikanuje moje spolužačka? 

Volá mi neznámé číslo, co mám dělat?  Každý den, někdy i dvakrát denně mi volá nějaké neznámé číslo, a když to zvednu, tak je to chlap a já mu vůbec nerozumím, co říká. Co mám dělat? Bojím se to říct rodičům, aby mi nesebrali telefon. Děkuju

Zdenka Anna Taušová
STOB poradenství a kurzy zdravého hubnutí - skupinové a individuální
Nordic Walking - zdravá chůze v přírodě
Dornova metoda - manuálni terapie pohybového aparátu
Konzultant a lektor osobního rozvoje - NLP koučink
IČO:17779952 
https://www.zdravotni-cviceni.cz 
Vytvořeno službou Webnode Cookies
Vytvořte si webové stránky zdarma!